Börjar: 11 dec 2025 08:31Avslutas: 6 jan 2026 17:01

Temaauktion - Konst för alla

Vår första temaauktion med temat - Konst för alla.

Det är en blandning konst och skulpturer som passar olika generationer, olika smak, och olika samlare som går under klubban.

Det är en nätauktion online där bud läggs med registrerat kundnummer. Första objektet klubbas 6/1 med start klockan 18.01.

Därefter klubbas objekten i katalogens följd med ca 1 minuts mellanrum.

Måtten som anges avseende tavlor avser rammått om inget annat anges.

Visning för objekten sker:

Fredag 2/1 10.00-13.00

Tisdag 6/1 13.00-18.00

Utlämning av objekt sker sedan under ordinarie öppettider.

Delar av objekten kommer ifrån ett konkursbo vilket avser tvångsförsäljning. Dessa objekt omfattas inte av Ångerrätt eller reklamation om inte objektet publicerats med grov oaktsamhet och på felaktiga grunder.

Objekten som omfattas av detta kommer vara tydligt markerade i annonsens text.

Temaauktion - Konst för alla
Avslutad
Olja på duk,  "Sommar morgon på Österlen" Agneta Agge Karlsson, signerad
19412
Slutpris650 SEK
Avslutad
Olja på duk, Oidentifierad konstnär, signerad
19414
Slutpris400 SEK
Avslutad
Olja på duk, Olaf Simon Y Jensen, signerad
19415
Slutpris100 SEK
Avslutad
Olja på duk, Jose Luis Leiva, signerad
19413
Slutpris500 SEK
Avslutad
Olja på pannå, Kulo Green, signerad
19416
Slutpris350 SEK
Avslutad
Färglitografi,  "Vinterlandskap" Reinhold Ljunggren, signerad & numrerad
19418
Slutpris200 SEK
Avslutad
Olja på pannå, oidentifierad konstnär signerad H Johansson
19420
Slutpris100 SEK
Avslutad
Olja på duk, Nils Engquist, signerad
19421
Slutpris150 SEK
Avslutad
Olja på pannå, Monogramiserad EA - 49, oidentifierad konstnär
19422
Slutpris100 SEK
Avslutad
Olja på duk, signerad E.W Freü, oidentifierad konstnär
19423
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på duk, Jesper Welin, signerad
19424
Slutpris550 SEK
Avslutad
19425
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på duk, Reinhold Johansson, signerad
19426
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på du Adrian Van Arkel, signeradk,
19417
Slutpris400 SEK
Avslutad
Olja på duk, Gunnar Johansson, signerad
19427
Slutpris250 SEK
Avslutad
Olja på pannå, Malte Särlöv, signerad
19428
Slutpris100 SEK
Avslutad
Olja på pannå, oidentifierad konstnär, signer E.L
19429
Slutpris100 SEK
Avslutad
Återtagen - Olja på pannå, Stilleben Agda Holst, signerad
19430
Startbud100 SEK
Avslutad
Färglitografi, Kjell Sundberg, signerad & numrerad
19431
Slutpris600 SEK
Avslutad
Olja på duk, Carolina Gynning, signerad
19433
Slutpris13 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Olja på pannå, "Stadens Löjtnant" Kjell Sundberg, signerad
19434
Slutpris900 SEK
Avslutad
Olja på pannå, "Sittande Flicka" Sigfrid Ullman, signerad Su
19432
Slutpris700 SEK
Avslutad
Olja på pannå, Louis Zelig, signerad
19435
Slutpris175 SEK
Avslutad
Färglitografi, "Sagan om Växjö" Gunilla Mann, signerad & numrerad
19419
Slutpris2 200 SEK
Avslutad
Olja på duk, Caroline Burnett, signerad
19436
Slutpris450 SEK
Avslutad
Olja på pannå, Stilleben signerad Hartwig
19437
Slutpris100 SEK
Avslutad
Olja på pannå, "Kåseberga" Kenneth Sigvardh signerad
19438
Slutpris100 SEK
Avslutad
Olja på duk, signerad E. Voigt, oidentifierad konstnär
19439
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på duk, John Wilgert, signerad
19440
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på pannå, Hartvig Jarlhov, signerad
19441
Slutpris100 SEK
Avslutad
Färglitografi, "Trädgård i Santa Maria" Mårten Andersson, signerad & numrerad
19442
Slutpris1 500 SEK
Avslutad
Olja på Pannå, möjligen Tor Norling, signerad
19444
Slutpris100 SEK
Avslutad
Olja på duk, signerad B Gustavsson, oidentifierad konstnär
19445
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på duk, Kurt Heinonen, signerad
19446
Slutpris200 SEK
Avslutad
19447
Slutpris225 SEK
Avslutad
19448
Startbud100 SEK
Avslutad
19449
Slutpris700 SEK
Avslutad
Olja på duk, "Dandy" signerad, oidentifierad konstnär
19451
Slutpris800 SEK
Avslutad
Akvarell, Oidentifierad konstnär, signerad Lena -64
19487
Slutpris200 SEK
Avslutad
Olja på duk, Stilleben, oidentifierad konstnär, signerad Monica
19488
SlutprisInga bud
Avslutad
Glasmålning, Erotik, Indien
19489
Glasmålning, Erotik, Indien
Slutpris200 SEK
Avslutad
Träsnitt, "Neptunus" oidentifierad konstnär, numrerad och signerad
19490
Slutpris100 SEK
Avslutad
Gouache 2 st, Oidentifierad konstnär, signerad G Nylander 1937
19491
Slutpris250 SEK
Avslutad
Träsnitt, "Maya" Jan Lundgren, signerad & numrerad
19492
SlutprisInga bud
Avslutad
Gouache, Arne Willners, signerad
19493
Slutpris350 SEK
Avslutad
Olja på duk, oidentifierad konstnär, signerad Z, Mirando
19494
Slutpris150 SEK
Avslutad
Skulptur, besmyckad Kalashnikov, replika, Marcelline La Pouffe, signerad
19450
Slutpris3 900 SEK
Avslutad
Handtryck, "Kerstin" Nils Bringfelt, signerad & numrerad
19495
Slutpris100 SEK