Börjar: 11 dec 2025 08:31Avslutas: 6 jan 2026 17:01

Temaauktion - Konst för alla

Vår första temaauktion med temat - Konst för alla.

Det är en blandning konst och skulpturer som passar olika generationer, olika smak, och olika samlare som går under klubban.

Det är en nätauktion online där bud läggs med registrerat kundnummer. Första objektet klubbas 6/1 med start klockan 18.01.

Därefter klubbas objekten i katalogens följd med ca 1 minuts mellanrum.

Måtten som anges avseende tavlor avser rammått om inget annat anges.

Visning för objekten sker:

Fredag 2/1 10.00-13.00

Tisdag 6/1 13.00-18.00

Utlämning av objekt sker sedan under ordinarie öppettider.

Delar av objekten kommer ifrån ett konkursbo vilket avser tvångsförsäljning. Dessa objekt omfattas inte av Ångerrätt eller reklamation om inte objektet publicerats med grov oaktsamhet och på felaktiga grunder.

Objekten som omfattas av detta kommer vara tydligt markerade i annonsens text.

Temaauktion - Konst för alla
Avslutad
Paneler 3 st, "Vata, Pitta, Kapha"
19497
Slutpris150 SEK
Avslutad
Träsnitt, Åke Holm, Signerad & numrerad
19498
Slutpris100 SEK
Avslutad
19499
SlutprisInga bud
Avslutad
19500
SlutprisInga bud
Avslutad
19501
SlutprisInga bud
Avslutad
19502
Slutpris100 SEK
Avslutad
19503
SlutprisInga bud
Avslutad
19504
SlutprisInga bud
Avslutad
19505
SlutprisInga bud
Avslutad
19506
SlutprisInga bud
Avslutad
19507
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på duk, Willhelm Engström, signerad
19508
SlutprisInga bud
Avslutad
Större Olja på duk, Oidentifierad konstnär, signerad
19509
Slutpris400 SEK
Avslutad
Olja på textil, möjligen Kaj Brandstrup,  signerad
19510
SlutprisInga bud
Avslutad
Krita, Anders A Jönsson, signerad
19511
Slutpris200 SEK
Avslutad
Akvarell, oidentifierad konstnär, signerad
19512
SlutprisInga bud
Avslutad
19514
SlutprisInga bud
Avslutad
19515
Slutpris100 SEK
Avslutad
19516
SlutprisInga bud
Avslutad
19517
SlutprisInga bud
Avslutad
19518
SlutprisInga bud
Avslutad
19519
Slutpris100 SEK
Avslutad
19520
Slutpris100 SEK
Avslutad
19521
SlutprisInga bud
Avslutad
19522
Slutpris100 SEK
Avslutad
19523
SlutprisInga bud
Avslutad
Färglitografi, Beverloo Corneille, signerad & numrerad
19524
Slutpris500 SEK
Avslutad
Olja på duk, Agneta Haglund Luttropp, signerad
19525
Slutpris150 SEK
Avslutad
Besmyckad pistol med Ljuddämpare, replika, Marcelline La Pouffe, signerad
19513
Slutpris4 300 SEK
Avslutad
Konstverk / vägskylt, "Skolskjut" Agne Johansson
19526
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
19527
SlutprisInga bud
Avslutad
19528
SlutprisInga bud
Avslutad
19529
SlutprisInga bud
Avslutad
19530
SlutprisInga bud
Avslutad
19531
Slutpris100 SEK
Avslutad
19532
SlutprisInga bud
Avslutad
19533
SlutprisInga bud
Avslutad
19534
SlutprisInga bud
Avslutad
Blandteknik, Christian Björn Larsen, signerad
19570
Slutpris175 SEK
Avslutad
Olja på duk, Stilleben, Louis Zelig, signerad
19571
SlutprisInga bud
Avslutad
19572
Slutpris100 SEK
Avslutad
Golvlampa / Konstverk, Bocken, Agne Johansson
19573
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Olja på duk, Uno Hubert Karlsson, signerad
19574
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på duk, "Andalusien" Tage Gavik, signerad
19575
Slutpris100 SEK
Avslutad
Olja på pannå, Axel Svedring, signerad
19576
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på duk, Nils Forsberg, signerad
19577
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på duk, "Uppställning" Lars Bertle 1956, signerad
19578
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på pannå, efter " Rökande pojke" Oidentifierad konstnär
19579
Slutpris100 SEK