Börjar: 11 dec 2025 08:31Avslutas: 6 jan 2026 17:01

Temaauktion - Konst för alla

Vår första temaauktion med temat - Konst för alla.

Det är en blandning konst och skulpturer som passar olika generationer, olika smak, och olika samlare som går under klubban.

Det är en nätauktion online där bud läggs med registrerat kundnummer. Första objektet klubbas 6/1 med start klockan 18.01.

Därefter klubbas objekten i katalogens följd med ca 1 minuts mellanrum.

Måtten som anges avseende tavlor avser rammått om inget annat anges.

Visning för objekten sker:

Fredag 2/1 10.00-13.00

Tisdag 6/1 13.00-18.00

Utlämning av objekt sker sedan under ordinarie öppettider.

Delar av objekten kommer ifrån ett konkursbo vilket avser tvångsförsäljning. Dessa objekt omfattas inte av Ångerrätt eller reklamation om inte objektet publicerats med grov oaktsamhet och på felaktiga grunder.

Objekten som omfattas av detta kommer vara tydligt markerade i annonsens text.

Temaauktion - Konst för alla
Avslutad
Olja på duk, Olga Aue Birkfeldt, signerad
19580
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på duk, signerad Th K, oidentifierad konstnär
19581
Slutpris100 SEK
Avslutad
Olja på pannå, oidentifierad konstnär signerad H Croon
19582
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på duk, Louis Bendisen, signerad
19583
SlutprisInga bud
Avslutad
Bordslampa / Konstverk, Agne Johansson
19584
Slutpris900 SEK
Avslutad
Olja på pannå, K Sjöman, signerad oidentifierad konstnär
19585
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på duk, oidentifierad konstnär. signerad A Sandberg
19586
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på pannå, oidentifierad, mongramiserad och daterad 1921
19587
Slutpris125 SEK
Avslutad
Olja på pannå, signerad Rune gård, oidentifierad konstnär
19588
SlutprisInga bud
Avslutad
Färglitografier 2 st, Sigvard Olsson, signerade & numrerade
19589
Slutpris100 SEK
Avslutad
Olja på duk, Karin Borgström, signerad
19590
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på duk, signerad Hugo Palmquist, signerad
19592
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på pannå, Lars Larsson, signerad
19593
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på pannå, Nils-Folke Knafve, signerad
19591
Slutpris300 SEK
Avslutad
Olja på duk, oidentifierad konstnär, signerad W Eaton
19594
Slutpris125 SEK
Avslutad
Olja på pannå, Per Gunnar Lindström, signerad
19595
Slutpris100 SEK
Avslutad
Olja på duk, oidentifierad konstnär,  signerad T Henkel
19596
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på pannå, Knut Erik Nilsson, signerad
19597
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på pannå, Ingvar Nilsson, 1937 signerad
19598
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på duk, Bo von Schwerin, signerad
19599
Slutpris100 SEK
Avslutad
Skulptur, "Storseglaren"  no. 41 Lisa Larson Brons, signerad & numrerad
19443
Slutpris44 500 SEK
Värdering60 000 - 65 000 SEK