19641
Kaffeservis, Alp Lidköping
Slutpris400 SEK

19640
Matservis, Alp Lidköping
Slutpris400 SEK

19636
Uppläggningsfat 3 st, "Blå Eld" Hertha Bengtson Rörstrand
Slutpris350 SEK

19639
Lockurnor par, Delft
Slutpris300 SEK

19635
Skålar 2 st, "Blå Eld" Hertha Bengtson Rörstrand
Slutpris450 SEK

19638
Väggur, Westerstrand
Slutpris125 SEK

19637
Väggur, Wehrle
Slutpris100 SEK

19630
Kandelabrar 2 st porslin, PMP GDR & Von Schierholz
Slutpris275 SEK

19631
Köksklockor 2 st, porslin & plåt, Hettich & Wehrla
Slutpris175 SEK

19634
Porslinsdelar, 4 st, Bequet Quaregnon Belgien
Slutpris100 SEK

19627
Kandelaber, Dresden
Slutpris275 SEK

19633
Porslinsdelar, bl.a. Baensch Lettin Tyskland
Slutpris175 SEK

19632
Urna & fat, Rosenthal Selb Plössberg
Slutpris150 SEK

19621
Uppläggningsfat 2 st
Slutpris500 SEK

19629
Punschkoppar, Silver
Slutpris550 SEK

19613
Kanna & Karotter, "Blå Eld" Hertha Bengtson Rörstrand
Slutpris950 SEK

19628
Tallrikar, Scandia Tenn
Slutpris275 SEK

19622
Taklampa, Herstal Plåt
Slutpris150 SEK

19625
Emblem, "Porsche Club Sverige" metall
Slutpris200 SEK

19624
Serveringsbord, rotting
Slutpris225 SEK

19623
Ryggsäck, skinn
Slutpris350 SEK

19618
DVD-spelare, Yamaha S795
Slutpris225 SEK

19619
Förstärkare, Yamaha DSP-AI
Slutpris550 SEK

19615
Frukostset,g Lena A Linderholm,
Slutpris150 SEK

19614
Galgar, furu 1970-tal 10 st
Slutpris225 SEK

19617
FM/AM reciver, Sansui TU-D33X
Slutpris100 SEK

19616
Brefkort
Slutpris400 SEK

19612
Assietter & Kaffefat, "Blå Eld" Hertha Bengtson Rörstrand
Slutpris500 SEK

19611
Servisdelar, "Brazil" Hertha Bengtsson, Andersson & Johansson Höganäs
Slutpris175 SEK

19610
Keramik, 3 delar bl.a. Höganäs
Slutpris100 SEK

19609
Smörask, "Picknick" Marianne Westman Rörstrand
Slutpris300 SEK

19608
Taklampa, "Stockholm" IKEA
Slutpris150 SEK
19443
Skulptur, "Storseglaren" no. 41 Lisa Larson Brons, signerad & numrerad
Slutpris44 500 SEK
Värdering60 000 - 65 000 SEK
19594
Olja på duk, oidentifierad konstnär, signerad W Eaton
Slutpris125 SEK
19589
Färglitografier 2 st, Sigvard Olsson, signerade & numrerade
Slutpris100 SEK
19587
Olja på pannå, oidentifierad, mongramiserad och daterad 1921
Slutpris125 SEK
19579
Olja på pannå, efter " Rökande pojke" Oidentifierad konstnär
Slutpris100 SEK