Kategorier

6d 17h
Akryl, Dick Ljunggren, signerad
19821
Akryl, Dick Ljunggren, signerad
Startbud100 SEK
6d 17h
Färglitografi, Eija Salo, signerad & numrerad
19822
Färglitografi, Eija Salo, signerad & numrerad
Startbud100 SEK
6d 17h
Silverfat, 8 st
19823
Silverfat, 8 st
Startbud100 SEK
6d 17h
Skedar 6 st, Silver Lövformade
19824
Skedar 6 st, Silver Lövformade
Startbud100 SEK
6d 17h
LP-skivor, 2 album
19825
LP-skivor, 2 album
Startbud100 SEK
6d 17h
Kaffeservis, Rokoko-mönster
19826
Kaffeservis, Rokoko-mönster
Startbud100 SEK
6d 17h
Jumbokopp / Tekopp, "Anemone" Ulla Procope Arabia
19827
Jumbokopp / Tekopp, "Anemone" Ulla Procope Arabia
Startbud100 SEK
6d 17h
Parti tennföremål
19828
Parti tennföremål
Aktuellt bud150 SEK
6d 17h
Dopskålar / träskålar, Samiska
19829
Dopskålar / träskålar, Samiska
Startbud100 SEK
6d 17h
Färglitografi, "Ballongman I" Yngve Lundell, signerad & numrerad
19830
Färglitografi, "Ballongman I" Yngve Lundell, signerad & numrerad
Startbud100 SEK
6d 17h
Färglitografi, "Ecstasy II" Linda Graceffo, signerad & numrerad
19831
Färglitografi, "Ecstasy II" Linda Graceffo, signerad & numrerad
Startbud100 SEK
6d 17h
Gräddsnipa & Sockerskål, Silver England
19832
Gräddsnipa & Sockerskål, Silver England
Startbud100 SEK
6d 17h
Knivar bl.a. Samisk/renhorn
19833
Knivar bl.a. Samisk/renhorn
Aktuellt bud100 SEK
6d 17h
Samiska föremål/kläder
19834
Samiska föremål/kläder
Startbud100 SEK
6d 17h
Porslinsdelar, Rosenthal & Arabia
19835
Porslinsdelar, Rosenthal & Arabia
Startbud100 SEK
6d 17h
Silverföremål/Skrotsilver 495 g
19836
Silverföremål/Skrotsilver 495 g
Startbud100 SEK
6d 17h
Färglitografi "Hönsgården" Sven-Ingvar Johansson, signerad
19837
Färglitografi "Hönsgården" Sven-Ingvar Johansson, signerad
Startbud100 SEK
6d 17h
Färglitografi, oidentifierad konstnär, signerad
19838
Färglitografi, oidentifierad konstnär, signerad
Startbud100 SEK
6d 17h
Replika, Gevär Winchester 1866
19839
Replika, Gevär Winchester 1866
Aktuellt bud100 SEK
6d 17h
Bananlåda, trä "Saba Bananer"
19840
Bananlåda, trä "Saba Bananer"
Startbud100 SEK
6d 17h
Repliker 2 st, Gevär bl.a. Remington
19841
Repliker 2 st, Gevär bl.a. Remington
Aktuellt bud100 SEK
6d 17h
Industrilampa, Asea
19842
Industrilampa, Asea
Startbud100 SEK
6d 17h
Arbetslampa, Industriell, troligtvis EG Eriksson Pefege
19843
Arbetslampa, Industriell, troligtvis EG Eriksson Pefege
Startbud100 SEK
6d 17h
Trasmattor 2 st
19844
Trasmattor 2 st
Aktuellt bud100 SEK
6d 17h
Luftgevär, Diana mod 22
19845
Luftgevär, Diana mod 22
Startbud100 SEK
6d 17h
Taklampa, Industriell
19846
Taklampa, Industriell
Startbud100 SEK
6d 17h
Trasmatta, gallerimodell
19847
Trasmatta, gallerimodell
Startbud100 SEK
6d 17h
Längre Trasmatta, Gallerimodell
19848
Längre Trasmatta, Gallerimodell
Startbud100 SEK
6d 17h
Bestick, Silver 925 Sterling Sydamerika
19849
Bestick, Silver 925 Sterling Sydamerika
Startbud100 SEK
6d 17h
Armband, Bismarck 18 k Guld
19850
Armband, Bismarck 18 k Guld
Startbud100 SEK
6d 17h
Olja på duk, 1700-/1800-tal, oidentifierad konstnär
19851
Olja på duk, 1700-/1800-tal, oidentifierad konstnär
Aktuellt bud100 SEK
6d 17h
Tallrikar 2 st, "Familie Rose" Kina
19852
Tallrikar 2 st, "Familie Rose" Kina
Startbud100 SEK
6d 17h
Uppläggningsfat, "Musselmalet" Royal Copenhagen Danmark 1800-tal
19853
Uppläggningsfat, "Musselmalet" Royal Copenhagen Danmark 1800-tal
Aktuellt bud100 SEK
6d 17h
Skulptur, Gråtande Buddah, Konstmassa
19854
Skulptur, Gråtande Buddah, Konstmassa
Startbud100 SEK
6d 17h
Skulptur, Buddah med dolt erotiskt motiv
19855
Skulptur, Buddah med dolt erotiskt motiv
Startbud100 SEK
6d 18h
Galgar, Gallonklädda 10 st
19856
Galgar, Gallonklädda 10 st
Startbud100 SEK
6d 18h
Halsband med hänge, 18 k Guld
19857
Halsband med hänge, 18 k Guld
Startbud100 SEK
6d 18h
Skomakarlampa med motvikt
19858
Skomakarlampa med motvikt
Startbud100 SEK
6d 18h
Tygstycken 2 st, Liberty of London, Exclusive design, Jugend-motiv
19859
Tygstycken 2 st, Liberty of London, Exclusive design, Jugend-motiv
Startbud100 SEK
6d 18h
Skrivbordslampa, "Heron" Isao Hosoe Luxo Norge
19860
Skrivbordslampa, "Heron" Isao Hosoe Luxo Norge
Startbud100 SEK
6d 18h
Malmgryta på ben
19861
Malmgryta på ben
Aktuellt bud100 SEK
6d 18h
Trätråg
19862
Trätråg
Aktuellt bud100 SEK
6d 18h
Vas, Konstmassa JApan
19863
Vas, Konstmassa JApan
Aktuellt bud100 SEK
6d 18h
View-master
19864
View-master
Startbud100 SEK
6d 18h
Träleksaker, bl.a. Brio
19865
Träleksaker, bl.a. Brio
Aktuellt bud100 SEK
6d 18h
Halsband & hänge, 18 k Guld
19866
Halsband & hänge, 18 k Guld
Startbud100 SEK
6d 18h
Eftertryck, "Midvinterblot" Carl Larsson
19867
Eftertryck, "Midvinterblot" Carl Larsson
Startbud100 SEK
6d 18h
Textilier, Allmoge
19868
Textilier, Allmoge
Startbud100 SEK
Snapphane auktioner logo
Kontakt

Snapphane Auktioner

Röinge 5297

281 92 Hässleholm

070-714 60 07

kontakt@snapphaneauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.